Čínská společnost Xiaomi představovala pro zákazníky vždy volbu ve znamení kvality a výkonu za velmi příjemnou cenu. Dokladem toho je řada několika smartphonů a také tablet Xiaomi MiPad. Tento tablet se stejně tak jako jeho kolegové z divize chytrých telefonů, těší velké oblibě, a proto není divu, že se společnost rozhodla pro vydání jeho nástupce.

Ten má stejně tak, jako jeho předchůdce 7,9 palců veliký displej s rozlišením 2 048 x 1536 pixelů, takže bude nabízet dostatečně velkou pozorovací i pracovní plochu. Nejzásadnější změna ve výbavě tabletu by tak měla přijít na straně procesoru, kdy bude procesor Tegra K1 od společnosti NVIDIA nahrazen též čtyřjádrovým procesorem tentokráte od Intelu s názvem Atom Z3735F, který má maximální takt až 1,83 GHz.

Další výbava tabletu by měla být v podobě 2 GB RAM paměti, nebo 16 GB vnitřního uložiště. Pro ovládání přístroje slouží systém Android 4.4 KitKat, který je překrytý systémem od Xiaomi. Nejvýraznější změny se tak odehrály na poli vzhledu a procesoru.

Toto jsou prozatím všechny informace, které o tomto tabletu máme. Jeho kompletní odhalení a uvedení na trh by mělo nastat již začátkem příštího roku. Bude se jednat o velmi chytrou volbu, se kterou rozhodně neuděláte krok špatnou stranou. Pokud tedy plánujete nákup přístroje s vysokým výkonem, atraktivním designem, který je podobný například designu produktů od SONY, je Xiaomi MiPad 2 velmi dobrou volbou. Proto svůj nákup neuspěchejte a počkejte si na jeho premiéru.

Komentovat