Ne každý využívá svůj tablet v poklidu svého domova nebo v kanceláři. Některé profese či koníčky si žádají vzít tablet také ven do přírody do terénu, kde jsou často tyto přístroje vystavovány nepřízni počasí, nečistotám a fyzickému opotřebovávání. A právě na uživatele, kteří potřebují tablet k těmto účelům myslí i Panasonic se svým novým tabletem Panasonic Toughpad FZ-B2.

Tento nový model patří do rodiny odolných modelů od tohoto výrobce s označením Toughpad, které jsou určeny k používání v terénu. Mají stejnou konstrukci, avšak na rozdíl od modelů FZ-M1 a FZ-M2, které v sobě nesou Windows 8.1, obsahuje FZ-B2 Android KitKat. Pro všechny tři tablety můžete dokoupit příslušenství, jako jsou dokovací stanice do vozů, kolébky Lite, doplňkové baterie a nabíječky na více baterií.

Tento nový odolný model v sobě ukrývá čtyřjádro Intel Celeron N2930s maximálním taktem až 2,16 GHz na každém z jader, obsahuje 2GB operační paměť a 32 GB vnitřní paměti. Pro pořizování snímků z terénu slouží hlavní 5 Mpx kamera. Baterie přístroje je vyměnitelná a nabízí až sedmihodinový nepřetržitý provoz. Nabití baterie zabere 2,5 hodiny.

Sedmipalcový, multidotykový, LCD displej se může chlubit rozlišením 1 200 x 800 bodů a celý je chráněn velmi odolným sklem. Velkou výhodou jsou široké pozorovací úhly, antireflexní vrstva a vysoký jas, který by měl zaručovat i dobrou viditelnost displeje na přímém slunci. Tablet je schopen odolat pádu z výšky 1,5 metru a je vybaven ochranou proti průniku vody a prachu. Přístroj je provozuschopný v teplotách od -10 do 50 stupňů.

Tablet nabízí konektivitu v podobě Wifi, bluetooth. K dispozici je čtečka čárových kódů, čtečka Smartcard, bezdrátové připojení k internetu, anténa do automobilu a baterie vyměnitelná za provozu.
Do prodeje se tablet dostane na začátku prosince a odhadovaná cena by se měla pohybovat okolo 22 tisíc korun.

Komentovat