Možná jste také zaznamenali informaci, kterou již před nějakým časem vypustila společnost Apple, o nově plánovaném tabletu s gigantickým rozměrem displeje 12,9 palce. Tímto tabletem by Apple otevřel zcela nový sortiment zboží, které zatím není na trhu k dostání. Avšak týdny plynou a Apple stále nic nepředstavuje a jak se tak zdá, ona pomyslná vrátka nového trhu neotevře Apple, ale Sony, který momentálně vydal zprávu, že také chystá tablet se stejnou velikostí displeje.

Název toho tabletu by měl být Sony Xperia Tablet Z4 Ultra. K premiéře by mělo dojít již tento měsíc, a to na veletrhu CES.  Na trh by se pak měl dostat nejspíše v jarních měsících. O jeho výrobu se postará Pegatron Technology, kterou sice moc lidí nezná, avšak stojí za výrobou iPadů pro Apple a Surface pro Microsoft. Jedná se o podnik, který bychom mohli nazvat šedou eminencí IT průmyslu a ještě o něm určitě uslyšíme.

Uvnitř nového tabletu s 12,9 palů velikým displejem by měl tepat Qualcomm Snapdragon 810, který údajně doplní až 4 GB RAM. Trochu překvapující je informace o tom, že by tento tablet měl disponovat pouze 8 MPx fotoaparátem. Rozlišení displeje se očekává 3 840 x 2400 pixelů. Cena tohoto přístroje by se měla pohybovat kolem jednoho tisíce dolarů, v přepočtu tedy 24 tisíc korun. Cena to není opravdu malá, a proto jsme zvědavi, zda bude tento přístroj nabízet i něco navíc, než jen vskutku obří displej.

Komentovat