Oblíbenost takzvaných phapletů, tedy spojení tabletu a telefonu poslední dobou strmě stoupá vzhůru. Lidé si zkrátka potrpí na komfort v podobě velkého displeje, který umožňuje pohodlné ovládání displeje.

Tohoto trendu si jsou samozřejmě vědomi ti největší výrobci, mezi které patří i Samsung. Ten v nedávné dobře představil zcela novou řadu A, která zaznamenala úspěch a podle všeho v ní bude Samsung nadále představovat novinky. Tou poslední by se měl stát phablet Samsung Galaxy A7.

Kompletní označení tohoto v pořadí již čtvrtého přístroje z řady A je SM-A700FD. O tomto přístroji nyní unikly informace, které nám pomohou lépe si představit budoucí podobu a vybavení přístroje. O tom, jak velký bude displej phabletu se zatím spekuluje, vše však napovídá rozměrech 5,5 palce. S větší jistotou však můžeme prozradit, že přístroj se bude pyšnit FullHD rozlišením, tedy 1 920 x 1080 pixelů. Zároveň také víme, že uvnitř přístroje bude odpočívat 64 bitový procesor, založený na procesové jednotce ARMv8-A, který bude nejspíše nést označení Qalcomm Snapdragon 410, což je stejný čip, který nosí i A3 a A5.

Phablet by měl oplývat 13 Mpx kamerou vzadu a 5 Mpx kamerou vepředu. K dispozici by také měla být možnost použití dvou SIM karet, což prozrazuje písmeno D v názvu přístroje (DualSIM). Jako operační systém by měl sloužit Android KitKats s nadstavbou TouchWiz. Jelikož ale KitKat nespolupracuje s 64 bitovými jednotkami, bylo by logické umístit do přístroje Android Lollipop, díky kterému by byl nový procesor plně využit.

Představení celého přístroje by mělo proběhnout v polovině listopadu. Uvidíme tedy, zda si najde nový přístroj s kovovým tělem a FullHD rozlišením své příznivce. Avšak poslední výsledky prodejů, tomu napovídají.

Komentovat