Většina tabletů je obdařena skvělými vlastnostmi a křehkým tělem, to se ovšem netýká modelu Panasonic Toughpad FZ-G1. Jedná se o velmi odolný tablet, který je určen zejména pro velmi náročné uživatele, kteří neváhají investovat do zařízení, které dokáže vydržet i drsnější zacházení. Tablet je doslova stvořený pro používání venku a svědčí o tom i displej, kterému nevadí přímý sluneční svit a přesto lze na něm ostře vidět každý detail.

Když budete zrovna na výletu v poušti, budete se procházet v dešti nebo budete na místě, kde není zrovna čisto, tak to běžný tablet jistě poznamená, pro Toughpad FZ-G1 to ovšem není nic neobvyklého a uživatelům dopřeje bezproblémový provoz kdekoliv. Lze si na něm prohlížet výkresy od architekta přímo na stavbě nebo ho lze používat v prašném skladu. Tablet je určen pro situace, ve kterých je zapořebí spolehlivost i za ztížených podmínek.

Technické specifikace

Toughpad FZ-G1 je vybaven 10,1-palcovým dotykovým displejem s rozlišením 1600×1200 bodů.  Displej je lemován plastovým ohraničením, které je vybaveno rovněž i několika tlačítky pro rychlejší ovládání. Počítá se i stím, že se na tablet bude sahat rukavicemi. Jas lze nastavovat podle potřeby, je zde mnohem větší možnost nastavení jasu, než u běžných tabletů. Displej je vybaven i kapacitní technologií a Wacom digitizérem pro práci s ​​dotykovým perem. Pero lze schovávat přímo v těle tabletu.

Operačním systémem zde není Android, ale Windows 8 Pro (64-bit). Na přední straně se nachází 0,7 Mpx kamera a na zadní straně 3 Mpx fotoaparát s led bleskem. Nechybí zde microSD čtečka karet, LAN připojení, sériový port 9-pin a specializovaný GPS modul. Samozřejmostí je Wi-Fi, Bluetooth 4.0 + EDR. Potřebujete-li další bezdrátové připojení, ToughPad FZ-G1 nabízí volitelné 3G nebo 4G sítě WAN.

Tablet má 2 baterie, které lze měnit a přepínat mezi sebou. Je vybaven Intel Core i5-3437U, s 1,9 GHz procesorem třetí generace spárované s 2 GB RAM. Je to prověřené a osvědčené CPU. Výdrž baterie je dle zatížení, pokud se tablet využívá intenzivně pro renderování a používání grafických programů, tak vydrží pracovat i 6 hodin.

Závěrečné zhodnocení

Jedná se o jeden z nejlepších „tvrdých“ tabletů, které jsou hojně využívány i v armádě. I před vysokou odolnost je tablet tenký a lehký. Uživatelé musí počítat s tím, že s vysokými nároky přichází i vysoká cena. Nemusí si ho pořizovat jen uživatelé, kteří pracují v extrémních podmínkách, pokud někdo tuží po tabletu, který se jen tak nerozbije, tak tento model uspěje ve všech ohledech. Nejedná se o doplněk na hraní, ale o tablet určený pro práci i s pokročilými programy.

 

Výhody

Pevný výkon díky procesoru Intel Core i5-3437U. Super robustní konstrukce, která přežije všechny druhy zacházení. Velký displej s vysokým rozlišením a nastavitelný jas s kapacitní technologií. Široké modulární možnosti.

Nevýhody

Tablet má jen jeden USB port (dva s volitelným modulem USB). Disk má velikost jen 128 GB.

Komentovat