Trh s elektronikou a zejména pak s dotykovými mobily a tablety zaplavují i značky, o kterých jsme nikdy neslyšeli a které mají svůj původ nejčastěji v Číně. Nyní se však na našem trhu objeví také smartphone, tablet a fitness náramek pod značkou op3n dott, která má svůj původ někde trochu jinde.

Jedná se totiž o novinku, která pochází od anglického obchodního řetězce Tesco a představují tak další přírůstky do společenství levné elektroniky, se slušnou výbavou. Zároveň je to také důkazem toho, že se moderní obchody stále více zaměřují nejen na potraviny a spotřební zboží, ale pronikají do dalších trhů jako je poskytování úvěrů, nebo právě prodej vlastní elektroniky.

Tablet op3n dott bude patřit do segmentu, který je mezi tablety asi nejpopulárnější a to do téměř osmi palcových modelů. Budeme se tak moc těšit na 7,85 palců velký IPS display s průměrným rozlišením 1 024 x 768 pixelů. Poměr stran displeje tak bude 4:3.

Tablet v sobě bude ukrývat dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520, a k dispozici bude 1 GB RAM paměti. Přístroj bude nabízet 8 GM interní paměti a slot na paměťové karty. O chod celého systému se bude starat Android 4.4 KitKat. Co se kamer týče, vzadu nalezneme 5ti megapixelový fotoaparát a ve předu nás bude snímat dvou pixelová kamera.

Prodej přístroje by měl být zahájen v těchto dnech a jeho cena by se měla pohybovat okolo 2 499 korun.

Za zmínku stojí také další novinka, kterou bude fitness náramek Fitband. Ten bude spárován s telefonem a bude vám na ruce zobrazovat veškeré aktivity. Díky němu budete mít přehled o počtu kroků, ušlé vzdálenosti, spálené kalorie či sledování spánku. Zajímavostí je pak také sledování příjmu jídla a tekutin.

Zdali se se tato nová elektronika od Tesca uchytí či nikoliv ukáže čas. Nejvíce bude záležet na kvalitě a odolnosti samotných výrobků.

Komentovat