Na trhu je hned několik firem, které se perou o nejvyšší příčky mezi tablety – Apple vede se svým iPadem, na záda mu dýchá Kindle se svým Fire a pak po dlouhé propasti přichází firmy jako Google, Asus či Acer. My se dnes však nebudeme dívat na prodejní výsledky, popíšeme si nejlepší tablet současnosti, přestože prodeje přímo nekorespondují s kvalitou. Podíváme se na nejnovější Asus EEE Pad Transformer (dále jen Transformer).

Technické specifikace

Hned od začátku je jasné, že se bude jednat o zařízení na výsost dobře vybavené. Začněme u úchvatného desetipalcového displeje, jenž s FullHD rozlišením (1920×1200) s Super IPS+ technologií patří k naprosté špičce. V tomto ohledu ho dokáže překonat snad jen nejnovější iPad od Apple.

Pakliže snese Transformer srovnání s iPadem u displeje, jinde už předskakuje gigant od Asusu všechny své konkurenty na plné čáře. Nejmodernější čtyřjádrový procesor Tegra 3 o taktu 1,6 GHz je jednoznačně nejlepší volbou pro všechny hráče i nehráče. Zejména pro první skupinu je tablet ultimátním nástrojem, který si dokáže poradit s absolutně každou hrou a aplikací, ať už je sebevíce náročná. Vše samozřejmě bez jediného seknutí.

Celý tablet je pak naprosto unikátní i po stránce designové – broušený kov, který tvoří z velké většiny Transformera, nenajdeme u žádného jiného výrobce. Podobně kvalitní zpracování můžeme nalézt pouze u starších verzí této řady a v trochu jiném duchu pak u iPadu. I zde tedy patří Transformer k naprosté špičce.

Dokovací stanice a nekonečně dlouhá výdrž

Nespornou výhodou celého tabletu je i speciálně vytvořená přídavná stanice, která po připojení k Transformeru nejen poskytne možnost klasické klávesnice, ale prodlouží už tak parádní výdrž. Bez dokovací stanice vydrží tablet necelých deset hodin, v doku pak dokonce čtrnáct hodin. Řekněte sami, o kolik je to více, než u vašeho notebooku či telefonu.

Operační systém Android v nejnovější verzi

Samozřejmostí je pak u podobného zařízení i perfektní podpora ze strany výrobce. Díky tomu má Transformer vždy jako jeden z prvních všechny nové verze operačního systému Android, na němž tablet běží. Můžete si být naprosto jisti, že se pak právě k vám dostane vše přesně tak, jak má a jak Google zamýšlí.

Závěrečné hodnocení

Asus EEE Pad Transformer je v současnosti jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším tabletem na trhu. Nádherný FullHD displej, nejvýkonnější procesor Tegra 3, perfektní celokovové provedení šasi a vždy ta nejnovější a nejlepší verze operačního systému Android dělá ze zařízení něco, co nemůže zklamat prakticky v žádném směru. Pakliže hledáte tablet naprosto bez kompromisů, Transformer je jasnou volbou.

Výhody:

  • Bezkonkurenční vybavenost
  • Výdrž až 14 hodin
  • Perfektní dokovací stanice
  • Nádherné celokovové provedení

Nevýhody:

  • Vyšší cena

Komentovat