Pokud si potrpíte na nejnovější hi-tech vymoženosti ve vašich přístrojích, a sháníte nový tablet, pak bychom vám rádi představili Lenovo Yoga Tablet 2, který je všestranně užitečný, kompaktní a velmi pohledný, zkrátka tablet jak má být.

Samotný tablet je velmi dobře vybavený. Svému uživateli nabízí displej o rozměrech 13,3“ s rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů. Snímání obrázků zajišťuje osmi megapixelová kamera. O chod celého tabletu se stará procesor Intel Atom Z3745 a RAM paměť 2 GB. Pro ukládání dat je připravena 32 GB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit také o microSD. Tablet se svým majitelem komunikuje skrze Android 4.4 KitKat.

Lenovo se však rozhodlo své zákazníky nalákat nejen na špičkový výkon přístroje, ale také na několik skvělých vychytávek, které dělají z Yoga Tabletu druhé generace opravdovou raritu. Tím prvním je jednoznačně dataprojektor, který je umístěn v rozšířené části tabletu. Ten má rozlišení 854 x 480 pixelů a měl by být schopen promítat až do úhlopříčky 50“. Rozlišení tedy není, kdo ví jak dech beroucí, ale pokud jste často na cestách, určitě tuto vychytávku oceníte.

Další zajímavostí je sestava reproduktorů, které uživateli nabízejí na tablet velmi kvalitní zvuk, o který se starají dva reproduktory o výkonu 1,5 W a dokonce i subwoofer o výkonu 5 W, což je u tabletu velmi zajímavé.

Tablet je již tradičně dodáván se stojánkem, který umožňuje několik režimů nastavení jako hold, tilt, stand a nově také hang, což podporuje díra ve stojánku, díky které můžete tablet pověsit na stěnu. V nejtenčím místě má tablet 3,7 milimetrů a jeho váha činí 950 gramů. Lenovo také garantuje, že tablet dokáže promítat až tři hodiny v kuse bez nabíjení. Cena zařízení startuje na 13 000 korunách, což na tablet s dataprojektorem a subwooferem není vůbec zlé.

Komentovat