Tabletů s Androidem máme ohromné množství. Každá firma v současnosti nastupuje na vlnu, jež se po příchodu iPadu rozjela. Přesto až do nedávna nebyl žádný značkový tablet, který by se dokázal cenově vyrovnat mnohdy pochybným záležitostem z Číny. Na trhu se však objevila novinka, která tento fakt zcela rozbourala – Acer Iconia Tab si za sebou vede zavedenou značku velkého výrobce spotřební elektroniky a cenově se přitom pohybuje naprosto nejníže.

Úchvatná cena za značkový tablet

Vezměme to nyní trochu ve stylu Horsta Fuchse. Kolik si myslíte, že Acer Iconia Tab – značkový tablet z přední světové firmy – může stát? Ne deset tisíc, ne pět tisíc, ale méně než tři a půl tisíce. Ano, už za takový pakatel (v porovnání s ostatními tablety na trhu) jej můžete pořídit. To je u značkových zařízení věc zcela nevídaná, otázkou však zůstává, jak moc se to projevilo na kvalitě samotného zařízení.

Technické specifikace

Samozřejmě nikdo nemůže očekávat, že se tento tablet bude přímo rovnat s iPadem či „nejnabušenějšími“ tablety s operačním systémem od Google. Přesto nás až překvapilo, o jak kvalitní zařízení jde. Sedmipalcový displej s rozlišením 1024×600 jistě nepatří k těm nejjemnějším, na sedmi palcích se však jedná o vysoce kvalitní zobrazení. Vždyť toto rozlišení měly tablety ještě rok dva nazpět i u těch nejvyšších modelů.

Stejně tak je tomu u procesoru – ten je dvoujádrový o taktu 1,2 Ghz, což je hodnota, kterou nalezneme i v současnosti u velkého množství nepoměrně dražších tabletů. Tyto hodnoty spolu s 512 MB RAM, Bluetooth a Wi-Fi konektivitou, podporou paměťových karet, GPS a operačním systémem v nejnovější verzi Android 4.1 tvoří výborný stroj za opravdu málo peněz.

Vše pochopitelně šlape jako na drátkách. Sem tam sice pocítíte, že tabletu dochází dech (zejména pak u těch nejnáročnějších her), ale jakékoliv chmury vás při představě opravdu nízké ceny brzy přejdou. Podobnými neduhy trpí i zařízení, která stojí téměř třikrát více, než Acer Iconia Tab!

Závěrečné hodnocení

Ani jsme si nedokázali představit, že podobná firma, jakou je právě Asus, dokáže na trh přijít s tak kvalitním zařízením s podobnou cenou. Naprosto nevídaná věc. Všichni rýpalové, kteří se zprvu chtěli ohánět špatným výkonem, jistě ztratili slova. Vždyť podobné technické specifikace mají nejlepší tablety o řadu či dvě dozadu. Android ve verzi 4.1 zde také nechybí.

Nedokážeme si v současnosti ani představit, co jiného bychom mohli v nejlevnějším značkovém tabletu na trhu nalézt. Pakliže nechcete do tabletu investovat tisíce a hledáte něco, co vám bude dobře stačit na sledování videa, prohlížení internetových stránek či na hraní androidích her, Acer Iconia Tab je jasnou volbou. Velice příjemné překvapení, které nelze jinak než doporučit.

Výhody:

  • Bezkonkurenční cena
  • Parádní poměr cena/výkon
  • Zcela převyšuje tablety ze stejné cenové relace

Nevýhody:

  • Slabší oproti současné špičce
  • Čas od času dochází k nedostatku paměti

Komentovat