Pokud jste náruživým hráčem na konzoli PS4 a velice vás rozčiluje, že máte například svou konzoly v obývacím pokoji, ale ve vašem pokoji již hrát nemůžete, máme pro vás skvělou zprávu! Pokud jste zároveň majitelem některého ze zařízení z edice Z3 od Sony, můžete svůj herní zážitek z PS4 přenést i na váš mobil či tablet.

Princip této vychytávky je v celku jednoduchý. Vše běží v lokální síti, díky které je obraz z PS4 přenesen na váš mobil či tablet. Vše rozpohybujete zadáním kódu, který vám umožní vzdálený přístup do PS4 přes zařízení.

2

Ihned se vám začne zobrazovat obraz z PS4 na mobilním zařízení a vy jej můžete ovládat a hrát na něm hry. Další vychytávkou od Sony je možnost připojit váš Dualshock4 k samotnému tabletu či mobilu, pomocí speciálního držáku. Díky tomu, by se vám měla do rukou dostat  mocná zbraň, která vám umožní hrát ty nejlepší a nejnáročnější hry i na vašem přenosném zařízení.

3

Jeden zásadní problém tu však je. Samotné Sony hráče nabádá, aby měli konzoly do sítě připojenou kabelem. V opačném případě dochází k problémům v podobě trhání obrazu, popřípadě k úplným výpadkům. Zásadní je pak také pomalá reakce na příkazy z ovladače, který vyšle příkaz do mobilního zařízení, to jej zpracuje a pošle do konzole, ve které se příkaz projeví a výsledek je pak zpět zasílán do mobilního zařízení. Toto bohužel nemá ještě Sony příliš vychytané a mělo by s tím něco udělat. Akční hry totiž s tímto handicapem nejde vůbec hrát, a jediné snesitelné jsou arkády.

1

Tato funkce je tedy do budoucna velice zajímavá, ale zatím má své mouchy, které je ještě potřeba vychytat. Pak se však bude jednat o zcela exkluzivní funkci, kterou ocení nejeden zapálený gamer.

 

Komentovat