Pokud hledáte do svého tabletu zbrusu novou hru, která vám přinese pořádnou dávku dobrodružství, zábavy a skvělou podívanou, pak byste se měli podívat na hru s poměrně neobvyklým názvem Banner Saga, která má dost slušně našlápnuto k získání titulu hra roku 2014.

Odpovědí na otázku proč je tato hra tak skvělá, je spojení skvělého příběhu s RPG prvky, nádherné kreslené grafiky a propracovaným systémem taktických bojů. To celé je také okořeněno pořádnou dávkou originality, bez které by si dnes hry již ani neškrtly.

Jak již bylo řečeno, grafika hry je kreslená, což ovšem neznamená nikterak nezajímavá. Tvůrci hry si dali s jednotlivými obrazy opravdu velkou práci a nevynechali ani jediný detail, což velmi dobře umocňuje příběhovou atmosféru, která je opravdu velmi podmanivá, dynamická a strhující. Celý příběh z velké části ovlivňují vaše rozhodnutí a to se projeví také na samotném konci celé ságy. Celý příběh je vyprávěn pomocí filmových dialogů, ve kterých vy přímo volíte odpovědi. Zde je také nutno podotknout, že je potřeba být vybaven slušnou znalostí angličtiny, protože těchto dialogových pasáží je ve hře opravdu kvantum.

Systém bojů ve hře je podobný hrám Baladur’s Gate či Icewind Dale. K dispozici budete mít několik bojovníků, se kterými budete pohybovat na šachovnicovém poli. Vždy budete mít na výběr mezi pohybem či útokem, pokud bude nepřítel v dosahu. Útoky budete moci provádět buď na nepřítelovo zdraví, či na jeho obranu. Útokem na jeho zdraví mu budete moci po částech sbírat části z jeho zásobníku zdraví, naopak při útocích na obranu mu nezpůsobíte žádnou újmu na zdraví, ale poničíte mu jeho zbroj, což se pří dalším útoku na nepřítelovo zdraví projeví větším počtem sebraných bodů zdraví.

Více vám však nebudeme prozrazovat. Nyní je už jen a jen na vás, abyste objevili tuto epickou hru, díky které si budete moci brát dobrodružství kamkoliv.

Komentovat