Mít tablet je v poslední době otázkou prestiže, stylu, ale zároveň se jedná o velmi chytré řešení, jak vměstnat celou svou kancelář do několika desítek centimetrů čtverečních. Avšak každá sranda něco stojí a ani tablety se neřadí mezi nejlevnější elektroniku. Tento problém by však měly vyřešit nové tablety od HP.

Jelikož se blíží pomalu ale jistě čas Vánoc, výrobci se předhánějí s lepšími nabídkami na zboží, které je pod stromečkem oblíbené a mezi to patří i tablety. Společnost Hewlet-Packard nyní vypustila nové tablety nesoucí označení Stream, které obsahují Windows 8.1, a jejich pořizovací cena začíná již na 2 500 korunách.

Jedná se celkem o dva levné modely s označením Stream 7 a Stream 8. Toto označení odpovídá velikosti úhlopříček. Oba přístroje nabízejí rozlišení 1 200 x 800 a nemělo by jít o TN panely. Základem přístrojů je Intel Atom Z3735G. Čip má integrovaný grafický čip Intel HD.

Lehké omezení těchto tabletů může představovat pouze 1 GB operační paměti DDR3 a výrazně se šetřilo i na straně úložné prostoru, kdy interní paměť nabízí pouze 16 nebo 32 GB volného místa. Pokud vezmeme v potaz, že přístroj pracuje s Windows 8.1 je jasné, že na samotného uživatele příliš mnoho GB nezbyde. Řešením je však až 1 TB volného prostoru na cloudovém uložišti, které Microsoft nabízí na jeden rok zcela zdarma.

Oba tablety mají integrované stereo reproduktory a porty micro USB. HP zatím ještě nevydalo příliš mnoho informací o těchto strojích, avšak podle doposud zveřejněných videí to vypadá, že slot pro paměťovou kartu zde budeme hledat jen marně. To samé platí i pro HDMI výstup. Kameru pak nalezneme na zadní straně tabletu. Jestli je tomu stejně tak i vepředu je také zatím záhadou.

Cena sedmipalcové verze by se měla pohybovat okolo pouhých 2 500 Kč s DPH. Za osmipalcovou verzi pak budeme muset sáhnout hlouběji do peněženky pro 3 800 Kč i s DPH.

Komentovat