Jak již bylo zmíněno, tuto aplikaci si pro Vás připravil český Červený kříž (je tedy kompletně v jazyce českém), konkrétně MUDr. Josef Škola a Ing. Richard Smejkal. Tato aplikace vznikla po zahraničním vzoru a já tento nápad velmi chválím, myslím, že každý by měl ovládat první pomoc a je skvělé, že existuje i takovýto způsob, jak atraktivní formou získat potřebné informace. Avšak jak autoři sami zdůrazňují, samotná aplikace samozřejmě nemůže nahradit klasický kurz první pomoci, na kterém si teorii máte možnost vyzkoušet a převést ji v praxi.

Screenshot_2013-10-18-07-53-53

Teď už tedy k aplikaci samotné, ta obsahuje jednak informace, které byste se měli naučit, pokud chcete být schopni poskytnout první pomoc. A to z velmi širokého spektra příčin, najdeme zde návody na popálení, zlomeniny, infarkt, záchvaty, alergické reakce, krvácení, dušení, podchlazení atd.

Další sekce obsahuje zajímavé rady na přípravu na rizikové věci, tj. jakousi prevenci pokud jde o jídlo a potraviny, bezpečnost u vody, extrémní horko či chlad, záplavy, zemětřesení atd. Tyto informace, jak se zachovat při krizové situace vám mohou být opravdu nápomocny, pomohou vám zachovat chladnou hlavu a soustředit se na to co víte a máte udělat.

Poslední velmi zajímavou částí, o které bych vás ráda informovala je sekce Testy, ve které si můžete ověřit získané znalosti a dostat odznáček. Testů tam prozatím moc není, ale já doufám, že budou přibývat další a další zajímavé testy, a rovněž že se trochu zvýší jejich obtížnost, no uvidíme.

My dáváme 3 body z 5 a kolik vy?

[ratings]

Komentovat